اپل یا اندروید؟ امنیت کدامیک بیشتر است؟

apple-vs-android

شما از اندروید استفاده می کنید یا اپل؟

جواب این سوال تا حدودی می تواند بیانگر میزان امنیت داده های شما باشد.

در این باره دو بحث امنیت و حریم خصوصی پیش می آید.

در واقع حریم خصوصی یعنی چگونگی ذخیره سازی داده های شما که در این زمینه اپل واقعا برتر از اندروید می باشد.

در بحث حفظ حریم خصوصی و مراقبت از آن،اندروید در رتبه ی دوم قرار می گیرد،زیرا داده های شما بر روی سرور گوگل قرار می گیرد و از آن با اهداف تبلیغاتی بهره برداری می شود.

در حالی که اپل بیشتر داده ها را بر روی تلفن همراه ذخیره کرده و اطلاعات کمتری را بر روی سرور می فرستد تا با اهداف تبلیغاتی از آن استفاده کند.

در این باره تیم کوک مدیرعامل اپل می گوید که “برخی از شرکت ها با این ادعا که جمع آوری اطلاعات شما به ارائه سرویس بهتری می انجامد اقدام به جمع آوری داده ها و اطلاعات شما می کنند که ما این را باور نداریم.”

خب با فرض این که اندروید اطلاعات ما را جمع آوری کرده و آن ها را با اهداف تبلیغاتی به فروش می گذارد،کدامیک از این دو سیستم عامل در برابر هک قوی تر و غیر قابل نفوذ ترند؟

باز هم پاسخ اپل است چرا که اندروید به علت اپن سورس بودن و فروشگاه پلی استور آن که براحتی می توان در آن نرم افزار قرار داد،محل قرار گرفتن انواع بد افزار ها شده است در حالی که فروشگاه اپل دارای محدودیت های زیادی است و نرم افزار های آن قبل از بارگذاری بر روی فروشگاه توسط اپل به صورت قوی تری اسکن می شوند.

در ماه آگوست گوگل در حدود ۱۴۵ نرم افزار را از گوگل پلی استور حذف کرد که این بد افزار ها اقدام به سرقت داده های کاربران می کردند.

به علت اپن سورس بودن اندروید،توسعه دهندگان نرم افزار می توانند به راحتی به بسیاری از قسمت های اندروید دسترسی پیدا کرده و اقدام به تولید بدافزار و یا سرقت اطلاعات کاربران نمایند.

سخن آخر:

خریدن تلفن همراه امن تر به معنی اتمام کار نیست و شما در این جبهه ی حفاظت از داده ها و حریم خصوصی خود می بایست از نصب نرم افزار هایی که نمی شناسید و از منابع غیر معتبر به دست شما رسیده است خودداری نمایید و همواره هوشیار باشید و موارد حفاظتی را رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *